VII ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA Z RUTKAMI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 12.06.2021 r. odbyły się VII Zajęcia Programowania z Rutkami dla uczniów szkół podstawowych. W zajęciach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu płońskiego.

Głównym celem zajęć jest popularyzacja programowania wśród dzieci i młodzieży. W ramach dwóch bloków dydaktycznych uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z klas matematycznych pod kierunkiem Pana Wojciecha Zielonki – nauczyciela matematyki i informatyki przedstawili uczestnikom tajniki programowania w językach Python i C++. Analizowane i programowane były między innymi takie zagadnienia jak: liczba pierwsza, wartość największa i najmniejsza w zbiorze, dzielniki właściwe liczb naturalnych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy w następnym roku na kolejną edycję.